Päivitetty:   tiistai 10. lokakuuta 2017 17:09                           Pääsivu | Sukelluskalastus | Sähkö | 10-Ottelu | Marathon | Hiihto | Kattoremontti | Leikkimökki | Palju | Linkit

 

| Lajina | Tietopaketti  | Harjoittelu  | Statistiikat   | Historia |  Kalat  |  Venetraileri | Sukelluslamppu | Kuvatuksia | Sattumia | Kamerakotelo | Tekstiilit | Videot | Reseptit |

Seuraavat osiot löytyvät sukelluskalastuksen alta   --> | Kilpailukalenteri | SaaristomeriOpen | KristiansundCup | PM | EM  | MM |

CUP pisteet 2017

 

 

Kausi 2020

Kausi 2019

Kausi 2018

Kausi 2017

Kausi 2016

Kausi 2015

Kausi 2014

Kausi 2013

Kausi 2012

Kausi 2011

Kausi 2010

Kausi 2009

Kausi 2008

Kausi 2007

Kausi 2006

Kausi 2005

Kausi 2004

Kausi 2003

Kausi 2002

Kausi 2001

 

 

CUP pisteet.

 

Lopullisiin rankingtuloksiin lasketaan neljän parhaan kilpailun tulokset kunkin henkilön osalta.

Loppupisteisiin lasketaan lisäksi PM pisteet.

 

Ranking pisteet lasketaan --> omat kalapisteet / voittajan kalapisteillä x 100 = omat ranking pisteet.

 

Yksittäisen kilpailun voittaja saa 100 pst.  SM kilpailut 130 pst.

 

Frivannsliv festival, Bergen, Norja

Ranking piste kilpailu. Pisteet lasketaan kilpailun voittajaan suhteutettuna.

Omalla kustannuksella vapaa osallistuminen

Sukelluskalastusvaliokunnan subventoitua tukea  xxx euroa.

 

 

PM, Norja ,

Kilpailuista paras Suomalainen saa 130 pst. Muut Suomalaiset, saavat pisteensä normaali ranking pistelasku systeemin mukaan.

PM edustus paikat 10. Tuki xxx euroa / edustuspaikan lunastanut.

 

MM  vuodelle 2018

Maajoukkueen valinta. Edellisen kauden 4 parasta kilpailua + PM pisteet yhteen. Valitaan 4  hengen kilpailija maajoukkuerinki.

Joukkueen johtaja valitaan ennen matkaa. Kilpailijat kisaavat rankingin mukaisessa järjestyksessä.

Edustus (max 6 hlöä)

 

Vuoden sukelluskalastaja:

Valiokunta nimittää vuoden sukelluskalastajan. Perusteet voivat olla muutkin, kuin vain kilpailuissa menestyminen.

 

 

Sija_ Kilpailijanumero  _  Kilpailija _ Seura ÖresundCup SM VENE Högland Cup Pyhäjärvi Cup Orö Cup SM kisat Jaskan muistokisa Kvarken Cup Siika Cup PM kisat Loppupisteet
    Tanska Hanko Parainen   Örö Kaunissaari, Kotka Lahti Raippaluoto Helsinki Bergen  
    6.5.2017 11.6.2017 17.6.2017 8.7.2017 15.7.2017 29.-30.7.2017 12.8.2017 2.9.2017 23.9.2017 6.-7.10.2017 4 + parasta kilpailua + PM
1_ 27_Kim Jaatinen_Calypso ry. 75,23 77,76 54,45 59,11 100,00 130,00       99,19 482,18
2_ 39_Matti Pyykkö_Team Kampela 69,37 89,07 70,88   13,49 55,25 100,00 83,40 50,54 110,82 454,17
3_ 105_Joonas Lassila_Lahden Pingviinit ry. 69,29 87,71 62,50     55,36 22,70   100,00 92,30 411,80
4_ 135_Tero Vaara_Saimaan Norpat Urheilusukellusseura ry.     15,66 0,00 0,00 74,35 40,75 100,00   130,00 360,76
5_ 57_Antti Olin_Team Kampela   55,63 36,40 35,36 44,13 29,22 49,55 81,69 87,28 70,70 344,85
6_ 80_Niklas Saari_Team Kampela 41,12 54,21 91,17 8,63 52,05 14,65 17,63 90,44   43,88 331,75
7_ 78_Mikael Raitokari_Porin Urheilusukeltajat 48,92 100,00 42,07 0,00   120,14 2,39 33,39 24,34   311,13
8_ 132_Sami Mikkola_Calypso ry.   73,56 47,68 11,34   66,10 29,31 75,51   34,84 297,69
9_ 129_Jani Siivonen_Vakka-Suomen urheilusukeltajat ry. 38,15 84,54 100,00   0,00 24,07 10,47 42,83   14,44 279,96
10_ 130_Riku Leimola_Calypso ry. 60,27 58,85 57,15 26,25 36,22 14,35 4,78 90,17     266,44
11_ 1_Jukka Levonen_Raumanmeren sukelluskerho   54,10 29,32 100,00   37,98   33,04 26,70 37,53 262,65
12_ 76_Tapio Salakari_Saaristomeren Sukeltajat ry.   73,10 31,70 44,46 11,14 0,00   67,04   19,35 235,65
13_ 137_Joni Onnela_Lakeuden Sukeltajat ry. 54,83   42,07 0,00 53,23 46,30 4,06 50,68     205,04
14_ 41_Juha Siitonen_Team Kampela 52,62   49,42   20,23 24,14 35,66   53,94   191,64
15_ 14_Joni Kettunen_Calypso ry.   53,93 24,87 0,00   17,81 44,98 36,42     160,20
16_ 98_Petri Raitokari_Porin Urheilusukeltajat 42,15 15,09 4,06 33,17   44,61 33,52 13,76 10,75   153,45
17_ 131_Jyri Lankinen_Calypso ry. 43,14 53,49 24,42 0,00 29,33 8,98 22,85       150,38
18_ 161_Tuomas Huhtaniska_Porin Urheilusukeltajat ry.     14,95   25,07 25,69 0,00 74,78     140,49
19_ 61_Ville Lahikainen_Team Kampela   54,36     0,00 49,84 18,74       122,94
20_ 109_Marko Ahde_Saaristomeren Sukeltajat ry.   21,04 30,67   47,36     10,61     109,68
21_ 119_Mikael Korkee_Porin Urheilusukeltajat Ry. 36,06   15,66 0,00   24,88     18,10   94,70
22_ 69_Jan Koskinen_Team Kampela                 77,78   77,78
23_ 152_Mika J. Karhu_Tampereen Urheulusukeltajat ry.       7,99     8,74 42,52 14,34   73,59
24_ 3_Kimmo Hohkuri_Raumanmeren sukelluskerho   0,00 16,95 12,09 0,00 26,80   5,83     61,67
25_ 155_Jarno Koivisto_Vesikot 41,69         19,65         61,34
26_ 66_Jukka Rapo_Team Kampela   37,92 17,20     0,00         55,12
27_ 151_Dan_Sandström_Cetus Sukelluskerho ry.     18,81   21,41 6,77 5,29       52,28
28_ 135_Joona Hurnanen_Saaristomeren sukeltajat ry.         45,31           45,31
29_ 120_Joose Seppälä_Jyväskylän Delfiinit 41,84                   41,84
30_ 121_Kimmo Paakki_Saaristomeren Sukeltajat ry.   10,50 4,45 7,72     12,79       35,46
31_ 53_Juha Visuri_Saaristomeren Sukeltajat ry.     31,51 0,00             31,51
32_ 156_Igor Kondratiev_Team Kampela   10,58           19,35     29,93
33_ 122_Jaakko Tuomas_Team Kampela     14,11         0,00     14,11
34_ 56_Jussi Nuutinen_Saimaan Norpat Urheilusukellusseura ry.             13,60       13,60
35_ 162_Mikael Urpo_Saaristomeren Sukeltajat ry.     12,37               12,37
36_ 45_Vesa-Matti Väärä_Saaristomeren Sukeltajat ry.     9,79   0,00           9,79
37_ 163_Veeti Nurmi_Vakka-suomen Urheilusukeltajat ry. 4,61                   4,61
38_ 42_Tuomas Kerkkänen_Free Diving Team of Finland           0,00         0,00
39_ 10_Kimmo Karjalainen_Saaristomeren Sukeltajat ry.         0,00           0,00
40_ 13_Pertti Laakso_Raumanmeren sukelluskerho       0,00             0,00
41_ 159_Tuomas_Bärlund_Porin Urheilusukeltajat ry.   0,00   0,00             0,00
42_ 129_Mikko Rantanen_Saaristomeren Sukeltajat ry.   0,00                 0,00

 

 

 

Etusivulle   Statistiikat  Kilpailutulokset