Päivitetty:   lauantai 27. maaliskuuta 2010 11:15                         Pääsivu | Sukelluskalastus | Sähkö | 10-Ottelu | Marathon | Hiihto | Kattoremontti | Leikkimökki | Palju | Linkit

 

| Lajina | Tietopaketti  | Harjoittelu  | Statistiikat   | Historia |  Kalat  |  Venetraileri | Sukelluslamppu | Kuvatuksia | Sattumia | Kamerakotelo | Tekstiilit | Videot | Reseptit |

Seuraavat osiot löytyvät sukelluskalastuksen alta   --> | Kilpailukalenteri | SaaristomeriOpen | KristiansundCup | PM | EM  | MM |

CUP pisteet 2009

Kausi 2010

Kausi 2008

Kausi 2007

Kausi 2006

Kausi 2005

kausi 2004

Kausi 2003

Kausi 2002

Kausi 2001

 

KuSaMi2009 veikkaus

 

CUP pisteet.

Kausi 2009

Rankingpisteet kausi 2009

Lopullisiin rankingtuloksiin lasketaan neljän parhaan kilpailun tulokset kunkin henkilön osalta.

Loppupisteisiin lasketaan lisäksi PM pisteet.

 

Ranking pisteet lasketaan --> omat kalapisteet / voittajan kalapisteillä x 100 = omat ranking pisteet.

 

Yksittäisen kilpailun voittaja saa 100 pst.  SM kilpailut 130 pst.

 

Kristiansund cup, Norja

Ranking piste kilpailu. Pisteet lasketaan kilpailun voittajaan suhteutettuna.

Valiokunnan tukemana TOP 5 henkilöä 2008 maajoukkueesta ja 2 henkilöä Jaskan muistokisan 2009 jälkeisen ranking tilanteen mukaan..

Omalla kustannuksella vapaa osallistuminen

Valiokunnan tuki 7:hengen maajoukkueelle.

Tuen piirissä olevan lähtijän ilmoittauduttava 3.8. mennessä. (Jaskan muistokisan jälkeen)

 

PM

Kilpailuista(2009  Tanska) paras Suomalainen saa 130 pst. Muut Suomalaiset, saavat pisteensä normaali ranking pistelasku systeemin mukaan.

PM edustus paikat 9+ 1 jaetaan Saaristomeri openin 22.8.2009 jälkeisellä pistetilanteella. 

Sisältää viikon majoitus, loppuosa matkustuskuluihin .

 

MM/EM

Maajoukkueen valinta. Edellisen kauden 4 parasta kilpailua + PM pisteet yhteen. Valitaan 5 hengen maajoukkuerinki.

Jäsenet tasavertaisia sijoituksestaan huolimatta. Kilpaileva joukkue valitaan paikan päällä.

Karsinnan huonoiten menestynyt toimii kapteenina. 

Joukkueen johtaja valitaan ennen matkaa.

Edustus 5 henkilöä.

 

Vuoden sukelluskalastaja:

Valiokunta nimittää vuoden sukelluskalastajan. Perusteet voivat olla muutkin, kuin vain kilpailuissa menestyminen.

 

 

 

2009 Vuoden sukelluskalastaja:  Kim Jaatinen, Calypso ry.

26.9.2009 Siika cupissa Kotkassa julkistettu.

 

 

Sija Kilpailija Kilpailijanumero Seura Siika Cup Hanko cup Helsinki cup Dödörens cup SM-Rauma open Jaskan muistokisa Kristiansund cup Saaristomeri open Yhteensä PM Tanska  Loppupisteet
        27.9.2009  13.6.2009  27.6.2009  4.7.2009  25. - 26.7.2009  1.8.2009 14. - 15.8.2009  22.9.2009 4 parasta kilpailua  5. - 6.9.2009  
1 Kim Jaatinen 27 Calypso ry. 35,85 100,00 20,00 95,24 130,00 29,69   20,83 361,09 119,67 480,76
2 Petri Nieminen 46 Saaristomeren Sukeltajat ry. 33,96 76,67 0,00 0,00 47,02 100,00 44,35 0,00 268,04 115,89 383,93
3 Tapio Salakari 76 Saaristomeren Sukeltajat ry. 91,51 88,89 4,76 20,24 76,89 1,68 31,49 75,00 332,29 48,88 381,17
4 Matti Pyykkö 39 Team Kampela 0,00 95,00 29,21 19,05 83,53     0,00 226,79 130,00 356,79
5 Juha Siitonen 41 Team Kampela   61,11 7,94 100,00 40,94 14,01 33,58   235,63 92,46 328,09
6 Pertti Laakso 13 Raumanmeren sukelluskerho 0,00 41,11   84,52 30,98     100,00 256,61 65,50 322,11
7 Jukka Levonen 1 Raumanmeren sukelluskerho 11,32 68,89 19,37 0,00 104,00 11,20     203,58 86,79 290,37
8 Joni Kettunen 14 Calypso ry. 0,00 70,56 100,00 41,67 19,36 24,93   0,00 237,16 26,45 263,61
9 Edgar Reppanen 79 Team Kampela   41,11 0,00 0,00 19,36   23,01 87,50 170,98 80,87 251,85
10 Aki Nousiainen 67 Raumanmeren sukelluskerho 100,00 75,00   44,05         219,05   219,05
11 Mika Salmela 90 Saaristomeren Sukeltajat ry.     0,00 77,38 10,51 79,55   0,00 167,44 47,87 215,31
12 Vesa-Matti Väärä 45 Saaristomeren Sukeltajat ry.   69,44 14,92 0,00   14,85 39,17 87,50 211,03   211,03
13 Jukka Rapo 66 Team Kampela   14,44 38,10 11,90   29,69   70,83 153,06   153,06
14 Pyry Routakorpi 75 Saaristomeren Sukeltajat ry. 0,00 75,00 0,00 41,67 21,57 3,64     141,88   141,88
15 Manne Rantanen 63 Saaristomeren Sukeltajat ry.           21,29   100,00 121,29   121,29
16 Kimmo Hohkuri 3 Raumanmeren sukelluskerho 33,96 21,11   23,81 19,91 19,33     98,21   98,21
17 Kovalenko Gennani   Viro   47,22   0,00 41,49     0,00 88,71   88,71
18 Ville Lahikainen 61 Team Kampela   61,67 8,57 0,00   14,29     84,53   84,53
19 Kimmo Karjalainen 10 Saaristomeren Sukeltajat ry.   61,11 14,92 0,00     7,08 0,00 83,11   83,11
20 Mikael Raitokari 78 Porin Urheilusukeltajat 0,00 21,67 3,81 0,00       50,00 75,48   75,48
21 Janne Mantere 34 Lahden Pingviinit ry. 15,09 49,44 8,25     0,00     72,78   72,78
22 Eliel Kilkki 70 Keski-Uudenmaan sukeltajat 0,00   7,62 44,05 10,51   10,20 0,00 72,38   72,38
23 Tekanov Sergei   Viro   21,11     11,06     37,50 69,67   69,67
24 Jukka Runola 7 Saaristomeren Sukeltajat ry.       42,86 20,47       63,33   63,33
25 Henri Koivula 60 Free Diving Team of Finland   57,78             57,78   57,78
26 Jarmo Koskinen 30 Jyväskylän Delfiinit   0,00   56,76         56,76   56,76
27 Antti Olin 57 Team Kampela 0,00 0,00 11,11   8,30 18,77 17,36   55,54   55,54
28 Mikko Käenmäki 23 Calypso ry.   48,89   0,00         48,89   48,89
29 Jyrki Vanne 15 Raumanmeren sukelluskerho   30,56 0,00   15,49 2,80     48,85   48,85
30 Mika Karhu 73 Rauman Laitesukeltajat 0,00 13,89   17,86 11,06 2,80   0,00 45,61   45,61
31 Mika Pihlaja 24 Saaristomeren Sukeltajat ry. 0,00   0,00   29,32 9,80   0,00 39,12   39,12
32 Pasi Blomqvist 74 Saaristomeren Sukeltajat ry.       23,81 9,40 3,36     36,57   36,57
33 Mikko Wikman 59 Saaristomeren Sukeltajat ry.       0,00 32,09       32,09   32,09
34 Jussi Mattila 58 Team Kampela   28,89 0,00           28,89   28,89
35 Andrejev Andrei   Viro   20,56     7,74     0,00 28,30   28,30
36 Juha Visuri 53 Saaristomeren Sukeltajat ry.   7,22 0,00 0,00 17,70     0,00 24,92   24,92
37 Jorma Seppänen 65 Lahden Pingviinit ry. 0,00 8,89 8,25   7,74 0,00   0,00 24,88   24,88
38 Erika Kaski 40 Saaristomeren Sukeltajat ry.         19,91     0,00 19,91   19,91
39 Panu Melanen 35 Calypso ry.   13,89             13,89   13,89
40 Jesse Tähtinen  68 Lahden Pingviinit ry.   7,22 0,00     5,04   0,00 12,26   12,26
41 Jussi Nuutinen 56 Joensuun Urheilusukeltajat     0,00     10,36     10,36   10,36
42 Jani Heiskanen 20 Sukeltajaliiton jäsen   7,78             7,78   7,78
43 Kari Leinonen 44 Jyväskylän Delfiinit   7,78             7,78   7,78
44 Roope Savolainen 81 Team Kampela   7,78             7,78   7,78
45 Jari Hovikorpi 72 Kotka Divers ry.     7,62           7,62   7,62
46 Kyösti Saaren-Seppälä 48 Lahden Pingviinit ry.   7,22 0,00 0,00         7,22   7,22
47 Mikko Mahlamäki 16 Sukeltajaliiton jäsen   7,22             7,22   7,22
48 Vertti Leinonen 83 Jyväskylän Delfiinit ry.   7,22             7,22   7,22
49 Anne Timonen 43 Saaristomeren Sukeltajat ry.   6,67   0,00   0,00     6,67   6,67
50 Tom Bagge 85 Saaristomeren Sukeltajat ry.   0,00       6,16   0,00 6,16   6,16
51 Matti Djateu 4 Team Kampela           5,32     5,32   5,32
52 Antti Vuorikoski 12 Team Kampela     3,81           3,81   3,81
99 Antti Reiman 71 Saaristomeren Sukeltajat ry. 0,00 0,00 0,00 0,00   3,36   0,00 3,36   3,36
99 Paula Ohralahti 84 Saaristomeren Sukeltajat ry.   0,00 0,00 0,00       0,00 0,00   0,00
99 Niklas Saari 80 Team Kampela     0,00 0,00       0,00 0,00   0,00
99 Saija Turunen 99 Saaristomeren Sukeltajat ry.       0,00       0,00 0,00   0,00
99 Samu Kousa 62 Saaristomeren Sukeltajat ry.               0,00 0,00   0,00
99 Valtteri Laakso 101 Raumanmeren sukelluskerho         0,00     0,00 0,00   0,00
99 Hannes Jaahek   Viro               0,00 0,00   0,00
99 Kyösti Tissari 54 Lahden Pingviinit ry.           0,00     0,00   0,00
99 Marja Kireeva   Viro   0,00   0,00         0,00   0,00
99 Bogdanov Sergeyal 91 Viro       0,00         0,00   0,00
99 Minna Haapoja 100 Jyväskylän Delfiinit ry.       0,00         0,00   0,00
99 Tuukka Lindfors 17 Free Diving Team of Finland   0,00 0,00           0,00   0,00
99 Jyri Vehmaskoski 86 Free Diving Team of Finland     0,00           0,00   0,00
99 Pauli Kariniemi 19 Team Kampela     0,00           0,00   0,00
99 Mikko Tölli 82 Team Kampela     0,00           0,00   0,00
99 Ville Viljanmaa 89 Rauma-Repola Diving Club     0,00           0,00   0,00
99 Tuomas Gustavsson 28 Calypso ry.   0,00             0,00   0,00
99 ilmari Tamminen 64 Free Diving Team of Finland   0,00             0,00   0,00
99 Tuomas Kerkkänen 42 Free Diving Team of Finland 0,00               0,00   0,00
99 Saku Partanen 5 Kotka Divers ry.     0,00           0,00   0,00

 

 

 

Etusivulle   Statistiikat  Kilpailutulokset